ارسال شده توسط:تحریریه kgroup بخش: اطلاعات عمومی  گروه:معماری

قطعات پیش ساخته جی آرسی (GRC) و جی آرجی (GRG

زیبایی ، انعطاف ، مقاومت و پایداری بالا ، نصب آسان

جی آر سی قطعات پیش ساخته بتنی است که غالباً در نمای ساختمان ،دیواره های جانبی ، مبلمان شهری ، انواع المان های کلاسیک و همچنین کانسپت ها و المان های خاص و پیچیده از آن استفاده می گردد.. طراحی و مواد به کار رفته در این قطعات به نحوی است که می توان پوشش مناسبی در نما بدست آورد. این پوشش مقاوم در مقابل عوامل جوی مانند ( باد، باران ، نور آفتاب، تنشهای ناشی از زلزله و ...) بوده و تقریباً هر ایده معماری در نما را پاسخگو می باشد.

استفاده از جی آر سی در ساختمان های بلند مرتبه و برج ها میتواند جایگزین مناسب شیشه و کامپوزیت در نما با قابلیت انعطاف پذیری و در عین حال استحکام بیشتری باشد .

 

 

کاربرد جی آر سی

این فناوری با توجه به  ویژگیهای منحصرخود کاربردهای متفاوتی   رادر صنعت ساختمان  دارا می باشد  .

 جی آر سی خواص مناسبی همچون شکل پذیری بالا ، مقاومت فوق العاده ، قابلیت جذب انرژی و پایداری در برابر ترک خوردن را دارا می باشد که متناسب با آنها می توان موارد کاربرد فراوانی برای آن یافت . قطعات شکل گرفته از جی آر سی ، قابلیت فوق العاده ای در جذب انرژی ضربه دارد .

 

 

 

این قطعات مقاوم در مقابل تغییرات جوی و اشعه خورشید و همچنین ضد حریق میباشند .

قطعات ساخته شده قابلیت رنگ پذیری بالایی دارند و در عین حال میتوان آنها را به صورت خود رنگ به کار برد .و به دلیل استفاده از پیگمنت های غیر شیمیایی از دوام و پایداری بالایی خوردار میباشند .

به کارگیری این نوع قطعات  درنمای یک ساختمان علاوه بر موارد یاد شده از مزایای همچون عایق بودن در برابر صدا وسرعت بالای اجرا نیز برخودار است .

 

 

وجود الیاف درجی آر سی ضمن افزایش مقاومت فشاری و كششی یكی از عوامل بسیار مهم در دوام آن ورفع ترکهای معمول بتن می باشد. 

 

 

 

انواع کاربرد قطعات جی آر سی :

نمای خارجی ساختمان - دکوراسیون داخلی - مجسمه - احجام هندسی، نقوش برجسته  - انواع تایل و اسلب - قطعات پریکاست  -مبلمان شهری، گنبد، نقوش اسلامی و انواع تزئینات مساجد و ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پالم جی آرسی  در سال 1388 با همت و هم فکری تعدادی از مهندسین و کارشناسان باسابقه و مجرب در زمینه تولید قطعات پیشساخته و همچنین احساس نیاز در بازار و تصحیح روند موجود وارد عرصه تولید گردید .هدف و انگیزه اصلی در راه اندازی این شرکت تلاش مستمر در راه رسیدن به چشم انداز مطلوب و ساختن و آبادانی میهن عزیزمان بود این هدف جز با همکاری بی دریغ مجموعه ای قدرتمند و عزم جزم آنها در استفاده از علوم و تکنولوژِی جدید برای طراحی و تولید مبتنی بر نیاز روز میسر نبود. در همین راستا مهندسین فعال درشرکت نخل با بهره گیری از نیروهای تحصیلکرده و مستعد در عرصه تولید و مدیریت اقدام به طراحی ساخت قالب و تولید بتن مسلح به الیاف شیشه GFRC جهت جایگزینی و ترکیب با سنگ یا متریال دیگر در صنعت ساختمان مطابق با اقلیم هر شهر گردیده است که این امر باعث رسیدن به محصولی کاملا مستحکم ، سبک و سازگار با طبیعت شده است که این موضوع سهم بسزایی در سرعت بخشیدن به اجرا و همچنین استفاده در برج هاو ساختمانهای بلند مرتبه با رعایت اصول اولیه استاندارد میسر ساخته است .

دفتر مرکزی :

تهران - میدان شیخ بهایی برج صدف طبقه سوم واحد 31

 

T.009821- 8862 5441

88626016
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :