ارسال شده توسط:تحریریه kgroup بخش: معماری  گروه:گوناگون

مزایای جی اف آر سی/ جی آر سی (GFRC/GRC)

امروزه نوآوری و خلاقیت در همه زمینه های رو به گسترش است و در هیچ مرزی محدود نمی ماند. یکی از این حوزه ها، بستر تولید مصالح ساختمانی است که تولید بتن الیافی جی اف آر سی/ جی آر سی (GFRC/GRC) یکی از قدم های مهم تحول در راستای ساخت و ساز ساختمان ها بوده است. چرا که همانطور که در نوشتهآشنایی با جی اف آر سی GFRC” هم اشاره شد، تفاوت های این محصول با بتن معمولی چشمگیر و قابل توجه است.

هنزا از جمله تولیدکنندگان مصالح ساختمانی نوین است که از جمله مصالح ساختمانی تولیدی آن، بتن جی اف آر سی/ جی آر سی (GFRC/GRC) می باشد که در صفحه جی اف آر سی هنزا می توانید نسبت به این محصول کسب اطلاع کنید. همانطور که در مقالهبتن الیافی چیستهم توضیح داده شد، استفاده از الیاف به جای میلگرد و آرماتور در بتن، برای اول بار در اواخر دهه پنجاه میلادی در کشور روسیه شکل گرفت که به دلیل مقاومت و کیفیت بالای آن به خصوص در برابر سرما در کشور کانادا و ایالت های آمریکای شمالی مورد استقبال قرار گرفت

نمای جی اف آر سی GFRC

اما بعدها با افزایش امکان تولید جی اف آر سی/ جی آر سی (GFRC/GRC)، این محصول در سایر کشورها نیز مورد توجه قرار گرفت و از طریق ژاپن و برای ساختن پل هایی که در برابر خوردگی و سایش مقاوم باشند، راه خود را به آسیا باز کرد و امروزه در کشور ما نیز متقاضیان بسیاری در میان سازندگان ساختمان ها دارد. جی اف آر سی/ جی آر سی (GFRC/GRC) در واقع همان بتن است که با الیاف شیشه یا فایبر گلاس مسلح شده است.

جی اف آر سی/ جی آر سی (GFRC/GRC) که از مخلوط سیمان سفید، آب، الیاف شیشه به همراه رنگدانه های مربوطه و سایر افزودنی ها به دست می آید، به دلیل کار رفت الیاف شیشه در آن، نسبت به بتن معمولی هم مقاومت کششی و فشاری بالاتری دارد و هم منعطف تر و شکل پذیر تر است فلذا گزینه مناسبی جهت پوشش نمای ساختمان ها می باشد.

امتیازات جی اف آر سی/ جی آر سی (GFRC/GRC) نسبت به بتن معمولی

اولین مزیت این بتن قابلیت های معماری آن است که می تواند در رنگ، ابعاد، ضخامت و طرح های مختلف تولید شود.

به دلیل جایگزینی میلگردهای فولادی با الیاف شیشه از وزن بتن به میزان قابل توجهی کاسته می شود که کار جابجایی و نصب آن را ساده تر می کند و نیروی بسیار کمتری به کل سازه وارد خواهد آمد.

چنانچه گفتیم از مزایای این محصول نصب و اجرای ساده تر و سریع تر آن است.

جی اف آر سی/ جی آر سی (GFRC/GRC) نسبت به محیط های خشک و مرطوب، گرم و سرد انطباق پذیر است و می توان در محیط های گوناگون و با دوام بالا از آن ها استفاده کرد.

به دلیل وجود عنصر مشترک سیلیس در سیمان و الیاف شیشه چسبندگی جی اف آر سی/ جی آر سی (GFRC/GRC) بالاست و کمتر دچار ترک های سطحی می شود.

یکی دیگر از مزایای جی اف آر سی/ جی آر سی (GFRC/GRC) ایمنی بالاتر آن نسبت به بتن معمولی است. از جمله مقاومت و دوام بیشتر آن در مقابل احتراق و آتش سوزی.

یکی دیگر از برتری های جی اف آر سی دوست دار محیط زیست بودن آن است. که فاکتوری واجد اهمیت است.

جی اف آر سی/ جی آر سی (GFRC/GRC) در برابر خوردگی و سایش مقاوم تر از بتن معمولی است.

کاربرد جی اف آر سی/ جی آر سی (GFRC/GRC)

یکی از موارد استعمال این محصول چنانچه گفتیم دیواره پل ها، زیرگذر ها و تونل هاست. مورد دیگر آن نیز نمای بیرونی انواع سازه ها و ساختمان هاست. ولی اخیرا از این بتن الیافی در سازه های دکوراتیو و تزئینی داخلی نیز استفاده می شود

برای استفاده از جی اف آر سی/ جی آر سی (GFRC/GRC) در نماهای داخلی، بیرونی و پروژه های خود با کارشناسان هنزا تماس حاصل نمایید تا بتوانید از مشاوران و طراحان ما در این زمینه بهره مند شوید
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :